Přání do nového roku 2019

Přeji všem členům LMKMB prožití hezkých chvil při létáni, hlavně mnoho startů a bezchybných přistání. Také všem přeji to správné počasí bez zbytečného vedra, silného větru a bez deště. Nechť nám k tomu pomáhá náš modelářský Bůh.

Na základě zápisů z členské schůze a zápisů z jednání výboru se ale krátce musím vrátit do uplynulého roku 2018.

Celý příspěvek

Vzpomínky aneb Déjà vu

Když jsem jako kluk začal pošilhávat po leteckých modelech, vzpomínám na jaké byly materiály které se daly použít ke stavbě takového modelu. Byly to špejle, celofán na potah nebio se někdy podařilo sehnat potahový papír Kablo. Ten byl používán v průmyslu pro elektroisolaci a byl dokonce ve dvou tloušťkách. Perné začátky. Celý příspěvek

Krátký pohled pamětníka do historie

Do Mladé Boleslavi jsem přišel na přelomu roků 92-93. K mé velké radosti jsem záhy zjistil, že je tu aktivní letecko-modelářský klub. Hned jsem se do klubu přihlásil, měl jsem zájem se mimo jiné účastnit soutěží které klub pořádal. Moc se mě líbilo, že se tu , jak jsem se dozvěděl, již několik roků pravidelně pořádá mistrovství ČR. Samozřejmě jsem se hned následujícího ročníku zúčastnil jako soutěžící. Tenkrát ještě aktivně létal i mistr světa Vl. Handlík. Tvrdá konkurence pro začátečníka, obzvlášť když to co jsem měl letu schopného moc požadavkům pravidel neodpovídalo. No zkušenostmi se člověk učí a tak do toho a hlavně se dívat jak to dělá mistr. Zároveň se létala i soutěž Europa Star Cup, pravidla byla trochu jednodušší než pravidla FAI. Této soutěže se pravidelně zúčastňovali  soutěžící z německa, polska, švýcarska, belgie a samozřejmě češi. Přijížděli ostraváci, brňáci, plzeňáci a další. Po soutěži byla v tělocvičně tancovačka, hrála kapela Handlíci. Na ploše byl stánek s občerstvením, pivo, tam jsšem také poznal Miloše, pravidelně si vychutnával dvanáctku. Později, když se Vladimír začal věnovat trochu větším modelům jsem zůstal sám kdo reprezentoval klub. Získal jsem hodně přátel v zahraničí, rád jsem jezdil na jejich soutěže. Nepamatuji kolik členů tenkrát klub měl, vždy se ale podařilo soutěž uskutečnit. Létalo se na letišti hned kousek od Chrástu, dráha nic moc, zato téměř všichni trefili přistávací plochu (mě se to párkrát nepovedlo).

Celý příspěvek