Boudy přestěhovány!

Ahoj modeláři,

po několika dnech zařizování a navážení materiálu a přípravě patek se nám (výboru) dnes podařilo přesunout oba kontejnery na nové letiště. Nebylo to snadné, ale jsou tam a stejně tak i původní WC z Val. Krom pomoci (D. Bydžovský, J. Baborský a M.Kraus) jsme vše dělali sami.

Je na čase, aby se do činností zapojil i zbytek klubu, abychom mohli co nejdříve plně využívat nového zázemí. Chtěl bych apelovat a požádat naše členy, kdo může ať přijede pomoci.

Co je třeba:

  • rozebrat starou podlahu boudy odvozit materiál a vrhnou se do podlahy nové (stará je K.O.)
  • uklidit zbytek věcí ve Valech. Nevím kdo to tam navozil, ale pod boudou zbyl borden na odvoz do sběrného dvora

Kdo je ochoten pomoci (např. již tuto sobotu) volejte Vasyl P. – 739 548 702

Nové letiště! – mimořádná schůze 2.5.2024 od 16:30h

Vážení modeláři,

s radostí oznamujeme, že se nám podařilo zajistit nové letiště pro náš klub! Jedná se o letiště s asfaltovou plochou nedaleko obce Katusice (https://mapy.cz/s/bocozadupu). Ve čtvrtek 2.5.2024 od 16:30h proběhne na tomto letišti členská schůze. Každý obdrží (oproti podpisu) klíč od závory a probereme pravidla a povinnosti, které na nové ploše musíme dodržovat.

Aktuální info k letišti

Vážení modeláři,

na proběhlé členské schůzi jsme informovali ohledně situace na našem letišti Valy – 1.4 jsme obdrželi výpověď a to k 30.4.2024 (bohužel jednání nebyla možná/chtěná..). Následovala okamžitá brigáda při které se rozebrala terasa a připravili se boudy na odvoz. Touto cestou bych rád znovu poděkoval všem, kteří dorazili na brigádu a pomohli.

Od 1.5. již nesmíme letiště Valy sekat a používat!!!

Aktuálně probíhají jednání o novém letišti již jsme měli nabídku na 3 letiště. Bohužel u všech ploch byl nějaký problém. Všechny se nacházeli v ATZ Bezděčínského letiště a nebo byly příliš blízko domům <700m. V příštím týdnu bychom měli dostat další nabídky, prosím buďte trpělivý, cílem je najít plochu takovou, abychom tam již mohli být napořád.

Jednáme o možnosti dočasného hostování na ploše MK Veselá (Koprník). Výbor MK Veselá chce jmenný seznam lidí, kteří by měli zájem dočasně hostovat na tomto letišti. Náš záměr byl “všichni naši členové”, bohužel s tímto oni nesouhlasí a trvají na oslovení členů a seznamu. Bohužel pravidla hostování neznáme, ale i přesto prosím všechny, kdo by měl případně zájem o dočasné hostování, aby napsal do komentáře pod tento článek.

Věřím, že se nám brzy podaří plochu vyřešit a setkáme všichni na vlastní, nové a lepší ploše

Mimořádná členská schůze !!

Važení modeláři,

dne 11.4.2024 od 17hod svoláváme mimořádnou a neplánovanou členskou schůzi. Sejdeme se na našem letišti ve Valech. Žádáme všechny naše členy, aby se na tuto schůzi dostavili, budeme projednávat závažné organizační záležitosti týkající se našeho letiště.

Děkuji

Podmínky létání v roce 2024

Ahoj modeláři,

na stránkách SMČR se včera objevilo několik informací k podmínkám létání v roce 2024. Hlavní informace jsou:

  • modeláři mohou létat do 300 metrů nad zemí (celá ČR)
  • ÚCL zvedlo do teď schválený věk pro mladé modeláře z 10 let na 16 let
  • Předložit ÚCL do 31.5.2024 seznam ploch na kterých budeme létat po 1.1.2025

Bližší informace naleznete přímo zde: https://svazmodelaru.cz/klem/2023/12/29/letani-v-roce-2024-300-m-ale-deti-az-od-16-let/

Aktualizace členů na rok 2024

Vážení modeláři,

provedl jsem aktualizaci našich členů a registraci pro každého na SMČR na sezónu 2024. Nový seznam členů naleznete zde. Seznam vašich CZE licencí naleznete zde. Každý z vás zároveň obdržel do svého mailu členskou kartičku přímo od SMČR. Tuto kartičku si můžete vytisknout a nebo mít v mobilním telefonu pro případ kontroly platné licence na našem letišti.

Ten kdo není ve výše uvedených seznamech již není členem našeho klubu. Apeluji tedy na naše členy, aby si kontrolovali, kdo s nimi tréninkově létá a případně nepovolané vykázali a informovali předsedu klubu (vyjímkou jsou samozřejmě domluvené společenské akce, soutěže nebo domluvené návštěvy kolegů z ostatních klubů)

Přeji mnoho úspěšných vzletů a přistání i v roce 2024