Aktuality z klubu

Vážení modeláři,

přináším hlavní aktuality a informace:

 1. Dne 17.6.2021 16.6.2021 proběhne členská schůze. Místo bude ještě upřesněno prověřujeme možné varianty. Hlavním úkolem je volba nového výboru a předsedy klubu.
 2. Mám připraveny členské členské známky + samolepky na model, kdo ještě nemá. O termínu budu informovat na stránkách. V každém případě je budu mít s sebou 17.6.21 na schůzi.
 3. Na víkend 18.-20.6.21 je připraveno přátelské polétání s přespáním. Přijďte se po dlouhé době odreagovat, zalétat a poklábosit s kolegy modeláři. Vlastní jídlo na gril s sebou.
 4. Letiště: letištní plochu je třeba po zimě upravit. Jakmile přestane pršet (alespoň na týden) nechám přivést hlínu a bude třeba díry zasypat a uválcovat. Jakmile bude hlína na místě dáme informaci na web ohledně brigády. Chtěl bych poděkovat V.Pavlyčuk a J.Baborský za odvezení a likvidaci bordelu za boudou. Letištní plochu se zatím daří udržovat i když tráva roste velmi rychle.
 5. Sekačka: Sekačka má dobitou baterii, vyměněné sekací nože za nové a dnes dostala nový řemen. Za péči o sekačku patří díky M. Musilovi. Bohužel, nelze jednoduše vyřešit problém se startováním (i když je to nyní mnohem lepší) a to kvůli opotřebované dekompresní vačce – startér má problém s motorem otočit při rozběhu (problém se řeší)
 6. Sekání: Nově bude evidence sekání vylepena na dveřích boudy zevnitř (díky P. Pelikán za přípravu tabulky). Tím by nemělo již docházet ke ztrátám sešitu atd. Na formuláři je uvedeno číslo na M. Musila žádáme tedy o hlášení případných závad, tak aby byla sekačky vždy připravená.
 7. Benzín: v boudě budou připraveny dva kanystry benzínu. Pokud bude zbývat poslední kanystr prosíme taktéž o info na M. Musila abychom mohli včas benzín obstarat.
 8. Označení modelu a legitimace člena klubu: Jelikož se množí případy, kdy na naše letiště dochází nečlenové chtěl bych zdůraznit, že je povinností každého člena mít řádně označený model a zároveň být připraven v případě vyzvání prokázat své členství průkazkou a vylepenou platnou známkou na rok 2021. Toto bude striktně vyžadováno po členské schůzi 17.6.21 (to by již měli mít všichni členové k dispozici)
 9. Respektování letového řádu: Rád bych znovu apeloval na některé nejmenované členy ohledně respektování letového řádu! Prosím nezkoušejte, co vydrží obyvatelé Val nejblíž letišti…
  1. Nelétejte nad zástavbou (těsně u Val)
  1. Používejte jen schválené výfuky ne kus trubky
  1. Respektujte s velkými modely létání nejdříve od 10hod
  1. atd.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení a jeho autorem je Tomáš Jareš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.