Soutěž S8E/P

Vážení modeláři,

dne 26.05.2018 se u nás na letišti bude poprvé konat soutěž rádiem řízených kluzáků. Poprosil jsem tedy Jardu Chmelíka o pár slov o této soutěži:

Kategorie S8E/P je rádiem řízený kluzák. Kluzák startuje kolmo vzhůru pomocí raketové motoru o celkovém maximálním impulzu 40 N/s. Pro představu motor hoří cca 10 s, takže průměrný tah motoru je 4 N. Minimální rozpětí je 1150 mm, maximální startovací hmotnost je 300 g.

Soutěží se na 3-5 letových kol a jedno finále. V jednotlivých kolech jsou soutěžící rozlosování do skupin po maximálně 7 zúčastněných. Výsledky jednotlivých skupin se přepočítávají podle stanoveného klíče. Vítěz obdrží 1000 bodů a ostatní obdrží body v poměru svých výsledku k vítězi.

Hodnotí se čas a přesnost přistání. Letové maximum je 360 s. Létá se na přesný čas, takže co je přes, se odečítá. Přistává se na bod a za každých 10 cm se odečítá 1 bod o maximálních 100 bodů.

Finále se zúčastní pět nejlepších po základních kolech.

POZVÁNKA NA SOUTĚŽ!!

5 komentářů u „Soutěž S8E/P

 1. Zdravím kolegy,
  mám dotaz, bylo by možné s vhodným časovým předstihem zveřejnit zde, – datum, místo a čas, kdy se plánuje “školení” časoměřičů pro soutěž S8E/P ? Dík za ochotu.

  • Dobrý den, oslovím Jardu Chmelíka, který soutěž organizuje, aby dal co nejdříve vědět termín.

 2. Dobrý den,
  děkuji za ochotu i info v této záležitosti… Přeji příjemný den.

 3. Dobrý den,
  časoměřiči budou proškoleni v rámci rozpravy před soutěží. Prosil bych aby byli přítomni už na zahájení soutěže, to je 26.5. v 8:15.
  Děkuji a přeji hezký den

 4. Zdravím,
  děkuji za vyčerpávající info v záležitosti školení časoměřičů.

Komentáře nejsou povoleny.