Vážení modeláři.

Ve dnech 29.7. – 5.8. 2018 jsme se v sestavě Jaroslav Chmelík a Zbyněk Krámek zúčastnili Mistrovství Světa v raketovém modelářství. První soutěžní den jsme dopoledne jako donášková služba dopomohli juniorům k titulu mistrů světa a to jsme ještě netušili, že první vyhrání z kapsy vyhání. Ještě Marian Mendrok z RCSO Český Těšín získal v rozletu stříbrnou medaili a tím definitivně skončilo medailové umístění české výpravy. Odpoledne jsem nerozklopil model v S4A malém raketoplánu a nula definitivně odsunula náš tým na 5. místo a mě na 38. místo v jednotlivcích. Druhý den jsme létali výšku, kde pravděpodobně používáme zastaralé motory, tak jsme jen s podivem koukali, že vítěz nám nadělil přes 300 m. V týmech nám to dalo 9. místo. V jednotlivcích byl Zbyněk Krámek 35. a Jaroslav Chmelík 31. Třetí den dopoledne jsem létal S9A, raketa vírník, moje nejúspěšnější kategorie. Bohužel opět pravděpodobně chyba motoru způsobila, že mi raketa nad rampou zahnula a z poloviční výšky to dalo pouhých 126 s. Místo plánovaných 180 s J. To znamenalo opět pád týmu na 5. místo a moje 18. místo v jednotlivcích. Takže poslední naděje na medaili, nás boleslavských modelářů byla čtvrtý den v S8E/P velký raketoplán. Naděje téměř naplnil Zbyněk Krámek, který se probojoval na 3.-5. místě do finále se ztrátou pouhých 3.4 bodu na první dva. Ve dvou finálových kolech skončil vždy 4. a tak celkově získal bramborovou medaili se ztrátou pouhých 2.4 bodu. V týmech to dalo opět 5. místo a já skončil na 26. místě.

Pár obrázků:

 

Další foto a výsledky:  http://www.spacemodels.pl/